Home » Serwis » Diagnostyka Komputerowa

Diagnostyka Komputerowa

Wykonujemy diagnostykę komputerową układów elektronicznych, odczyt i kasowanie błędów, kasowanie inspekcji serwisowej, wykonujemy naprawy instalacji elektrycznych, układów poduszek powietrznych i ABS, elektrycznych szyb, mechanizmów wycieraczek, centralnych zamków, oraz instalacji alarmowych, wymieniamy termostaty, cewki zapłonowe, czujniki temperatury, kopułki, przekaźniki, przewody, przełączniki, regenerujemy przepustnice, naprawiamy alternatory, rozruszniki, wentylatory, nadmuchy klimatyzacji, układy sterowania silników benzynowych, diesla i filtrów cząstek stałych, wykonujemy montaż haków holowniczych, alarmów, czujników parkingowych i blokad skrzyń biegów.

Zwiększająca się ilość elektroniki w samochodach daje możliwość wprowadzenia wielu nowych rozwiązań, z drugiej zaś strony jak wiemy z doświadczenia powoduje, że zwiększa się ilość awarii podzespołów sterowanych elektronicznie. Często się zdarza, że z powodu awarii elektroniki auto odmawia dalszej jazdy, bądź tracimy możliwość korzystania z jego innych funkcji użytkowych. Warto obserwować komunikaty wyświetlane na desce rozdzielczej, gdyż wielokrotnie ostrzegają one o awarii jakiegoś układu. Zdarza się często, że Klienci telefonicznie chcą się dowiedzieć co dany komunikat oznacza i czy jest niebezpieczny dla dalszej eksploatacji auta. Są usterki które mogą mieć tak wiele przyczyn, że tylko przyjazd do naszego serwisu może spowodować rozwiązanie problemu.

Wielu Klientów w przypadku pojawienia się usterki elektronicznej umawia się w naszym serwisie na tak zwane podpięcie do komputera. Jest to rzeczywiście konieczne, natomiast należy brać pod uwagę fakt, że sam odczyt błędów nie wykryje precyzyjnie usterki. Może się zdarzyć sytuacja, że błąd tak zwany sporadyczny da się skasować, natomiast błędy stałe wymagają głębszej diagnostyki zakończonej naprawą elektromechaniczną. Dlatego też przed podpięciem auta do komputera warto wziąć pod uwagę konieczność dalszego diagnozowania wbrew obiegowym opiniom, że jest to szybka i prosta czynność. Diagnostyka usterek wymaga obecnie dużej wiedzy i odpowiedniego sprzętu, nie tylko o charakterze elektronicznym. Często Klienci mają wyobrażenie, że komputer diagnostyczny jak wykrywacz pokaże część którą trzeba wymienić lub miejsce w którym jest uszkodzona instalacja, nic bardziej błędnego, gdyż komputery diagnostyczne wskazują jedynie podzespoły w szerokim znaczeniu, które należy diagnozować.

Praca diagnosty w tym przypadku jest niezastąpiona, musi on wykonać wiele bardzo czasochłonnych pomiarów, często także w czasie jazdy samochodem, jak pomiary elektryczne, pomiary ciśnień i podciśnień, jak sprawdzenie wiązek elektrycznych, drożności i szczelności układów i inne. Dlatego też, jeśli spotkacie się Państwo z usterka elektroniki, warto skorzystać z poszerzonej diagnostyki przed wymianą części, aby wykonać skutecznie naprawę, a nie metodą stosowaną przez wiele warsztatów, a może się uda przysparzając Klientowi dodatkowych kosztów. Z racji czasochłonności jest to usługa droższa niż sam odczyt błędów, ale daje pewność skutecznej naprawy.

Gdy przydarzy się Państwu niespodziewany defekt układów elektromechanicznych zapraszamy w każdej chwili.