Home » Serwis » Naprawy silników

Naprawy silników

Wykonujemy wymiany: rozrządów, pomp wody, wałków rozrządów, tłoków, pierścieni, popychaczy, zaworów, śrub, pasków klinowych, świec zapłonowych i żarowych, uszczelek pod głowicą i deklem zaworowym, misek olejowych, kół zębatych i pasowych, silników krokowych, intercoolerów, czujników wałka rozrządu, masy powietrza i wału korbowego.
Regenerujemy i wymieniamy: silniki, turbiny, głowice, pompy oleju, uszczelniamy miski olejowe i inne.

Wielokrotnie spotykamy się z przekonaniem klientów, że silniki w ich samochodach należą do najbardziej trwałych podzespołów. Czy tak jest w rzeczywistości. Konstruktorzy dążą do poprawienia wielu parametrów, wprowadzają liczne zmiany związane z normami ekologicznymi oszczędzając na materiałach i wykonaniu, przybywa ciągle kolejnych rozwiązań elektronicznych.

Zdarza się, że umykają uwadze klientów liczne przejawy jego zużycia jak: ubytki oleju, wycieki oleju, ubytki płynu chłodniczego, olej w płynie chłodniczym, większe spalanie, dymienie, utrudniony rozruch, gaśnięcie, niestabilna praca, mniejsza moc i przegrzewanie. I dopiero gdy przejawy te stają się bardzo nasilone Klienci trafiają do serwisu. Uważamy, że regularne serwisowanie i szybka reakcja kierowcy umożliwia wcześniejsze wykrycie wielu usterek i nie doprowadzenie do większych uszkodzeń. Wieloletnie doświadczenie serwisowe naszych pracowników, oraz bardzo dobrze wyposażony serwis umożliwia zdiagnozowanie usterek i profesjonalne naprawy silników.

Dla utrzymania silnika w długotrwałej kondycji bardzo ważna jest znajomość zasad obsługi serwisowej rozrządu, który jeśli nie zostanie wymieniony według zaleceń Suzuki może spowodować bardzo poważne uszkodzenie silnika: głowicy, zaworów, tłoków. Prowadzi to do bardzo kosztownych napraw, które często kończą się wymiana silnika. Należy szczególnie brać pod uwagę ilość kilometrów przejechanych na danym komplecie rozrządu, okres czasu w jakim był on eksploatowany i trudne warunki eksploatacji do których zalicza się również warunki miejskie.

Gdy przydarzą się Państwu niespodziewane usterki silnika zapraszamy w każdej chwili.