Home » Serwis » Naprawy układów chłodzenia

Naprawy układów chłodzenia

Wykonujemy wymiany pasków, przewodów, chłodnic, płynu chłodniczego, termostatów, nagrzewnic, wentylatorów, zbiorniczków wyrównawczych, czujników temperatury, pomp wody, wykonujemy regeneracje wentylatorów.

Układy chłodzenia oprócz najważniejszej funkcji jaką jest odbieranie bardzo dużych ilości ciepła wytwarzanych przez silnik, utrzymują temperaturę silnika w granicach ściśle określonych przez Suzuki. Temperatura silnika musi być unormowana zarówno w lecie jak i w zimie, oraz gdy jedziemy bardzo szybko i silnik jest chłodzony również przez powietrze. Warto obserwować komunikaty wyświetlane na desce rozdzielczej dotyczące temperatury silnika, gdyż przekroczenie poziomu dopuszczalnego prowadzi do przegrzania silnika i może spowodować jego zatarcie. Innym objawem awarii układu chłodzenia jest niemożność dogrzania samochodu w zimie. Płyn chłodniczy krążący w układzie musi posiadać odpowiednie własności, gdyż smaruje również pompę wody, oraz zapobiega powstawaniu kamienia w układzie, który pogarsza przepływy i działając jako izolator utrudnia chłodzenie silnika.

Nie od dziś wiadomo, że Klienci czasami dolewają wody do układu, co w sytuacji awaryjnej, gdy nie mamy możliwości zakupu płynu jest wytłumaczalne, natomiast jak najszybciej należy go wymienić na właściwy, gdyż jeśli zapomnimy, w niskich zimowych temperaturach może dojść do pęknięcia chłodnicy i bloku silnika.

Z racji utraty w czasie swoich właściwości płyn chłodniczy należy wymieniać. W czasie przeglądów sprawdzamy jego parametry i temperaturę zamarzania.

Aby ustrzec się przed większymi usterkami układu chłodzenia zalecamy Państwu systematyczne przeglądy wykonywane raz na rok lub co 15 000km.

Gdy przydarzy się Państwu niespodziewany defekt układu chłodzenia zapraszamy w każdej chwili.