Home » Serwis » Naprawy układu kierowniczego

Naprawy układu kierowniczego

Wykonujemy wymiany drążków kierowniczych, końcówek drążków kierowniczych, przegubów, zwrotnic, płynu wspomagania układu kierowniczego, oraz wykonujemy regenerację maglownic i pomp wspomagania.

Układ kierowniczy umożliwia nam precyzyjne kierowanie pojazdem, oraz z racji powszechnie stosowanych układów wspomagania, umożliwia obracanie kierownicą bez większego wysiłku. Dobry stan techniczny układu kierowniczego ma znaczny wpływ na kierowalność samochodu, jego stateczność i bezpieczeństwo podróżujących. Zwykle układy kierownicze nie ulegają defektom nagle i Klienci powinni szybko przyjechać do serwisu gdy zauważą stuki, wycieki płynu wspomagania, powiększony luz na kierownicy, oraz złe prowadzenie się auta.

Należy brać pod uwagę fakt, że w czasie eksploatacji trwałość układów kierowniczych maleje, gdy poddamy go dodatkowym obciążeniom, gdy zamontujemy niższe sprężyny, amortyzatory o innej charakterystyce, oraz gdy zamontujemy szersze opony. Naprawy układów kierowniczych wymagają ustawienia geometrii, którą wykonujemy na skomputeryzowanym stanowisku dobierającym automatycznie dla wszystkich modeli Suzuki odpowiednie parametry.

Zdarza się, że Klienci pytają nas o ceny napraw porównując z ceną oferowaną przez inne warsztaty. W tym przypadku naprawa elementów układu kierowniczego wymaga ustawienia geometrii i podajemy łączną cenę za usługę, w przeciwieństwie do innych warsztatów, które wyceniają samą wymianę podając niższa cenę. Cena za tak wykonana usługę musi być wyższa, aby naprawa była wykonana zgodnie z normami producenta. Klient nie powinien się zgodzić na wykonanie naprawy bez ustawienia geometrii, gdyż wpływa ona bezpośrednio na jego bezpieczeństwo, na sterowność samochodu, zużycie opon i wiele innych cech samochodu.

Aby ustrzec się przed usterkami układu kierowniczego zalecamy Państwu systematyczne przeglądy wykonywane raz na rok lub co 15 000km.

Gdy przydarzy się Państwu niespodziewany defekt zapraszamy w każdej chwili.