Home » Serwis » Naprawy zawieszenia

Naprawy zawieszenia

Wykonujemy wymiany drążków i łączników stabilizatora, końcówek drążków kierowniczych, poduszek stabilizatora, gum, piast i łożysk, wahaczy i tulei wahacza, sworzni, amortyzatorów i poduszek amortyzatorów, sprężyn, oraz wykonujemy regeneracje maglownic.

Rolą zawieszenia w naszych samochodach jest zmniejszenie wpływu nierówności dróg na komfort jazdy użytkowników. Stan techniczny zawieszenia ma znaczny wpływ na kierowalność samochodu, jego stateczność przy jeździe na zakrętach i przyleganie kół do nawierzchni. Bardzo wiele elementów zawieszenie bierze udział w tłumieniu drgań przenoszonych na nadwozie pojazdu zwiększając jego żywotność.

Lata pracy i wiedza naszych pracowników podpowiadają naszym Klientom, że regularna dbałość o zawieszenie przynosi oszczędności w dłuższym okresie czasu. Nie od dziś wiadomo, że Suzuki jest solidną marką, jednak należy brać pod uwagę fakt, że podlega ona normalnym procesom zużycia i ulega również awariom. Bardzo często zdarza się że względy oszczędnościowe wstrzymują decyzje klientów o zalecanych naprawach powodując większe usterki i nieplanowane wydatki. A należy brać pod uwagę fakt, że uszkodzone elementy zawieszenia będące składnikiem większej całości ze względu na ich niewłaściwą współpracę, przyśpieszają procesy zużycia podwyższając znacznie koszty napraw. Najbardziej niszczą zawieszenie złej jakości drogi, dziury w nawierzchni, uderzenia kół o krawężnik i wypadki drogowe. Należy brać również pod uwagę fakt, że dużo napraw wymaga ustawienia geometrii, którą wykonujemy na skomputeryzowanym stanowisku dobierającym automatycznie dla wszystkich modeli Suzuki odpowiednie parametry.

Zdarza się, że Klienci pytają nas o ceny napraw zawieszenia porównując z ceną oferowaną przez inne warsztaty. W przypadku gdy wymiana elementów zawieszenia wymaga ustawienia geometrii podajemy łączną cenę za usługę, w przeciwieństwie do innych warsztatów które wyceniają samą wymianę podając niższa cenę. Cena za tak wykonana usługę musi być wyższa, aby naprawa była wykonana zgodnie z normami producenta. Klient nie powinien się zgodzić na wykonanie naprawy bez ustawienia geometrii, gdyż wpływa ona bezpośrednio na jego bezpieczeństwo, na sterowność samochodu, zużycie opon i wiele innych cech samochodu.

Aby ustrzec się przed usterkami zawieszenia zalecamy Państwu systematyczne przeglądy wykonywane raz na rok lub co 15 000km.

Gdy przydarzy się Państwu niespodziewany defekt zawieszenia zapraszamy w każdej chwili.