Home » Serwis » Serwis klimatyzacji

Serwis klimatyzacji

Wykonujemy sprawdzenie szczelności układu, uzupełniamy czynnik chłodzący według norm Suzuki, kontrolujemy parownik, skraplacz, kompresor i skuteczność chłodzenia i odgrzybiamy układ. Wymieniamy filtry przeciwpyłowe, parowniki, przewody klimatyzacji, skraplacze i regenerujemy kompresory.

Aby cieszyć się sprawną klimatyzacją, a także zapobiec ewentualnym poważnym naprawom, należy minimum raz na rok zrobić przegląd układu klimatyzacji, wraz z odgrzybieniem i wymianą filtra przeciwpyłowego.

W obecnych czasach klimatyzacja stała się w większości wyposażeniem standardowym samochodów. Nawet decydując się na samochód używany szukamy takiego w którym jest ona zamontowana. Kiedy lato się kończy wielu kierowców zaprzestaje używania klimatyzacji, a można ją wykorzystać na przykład wtedy, gdy parują szyby w chłodne deszczowe dni, gdyż klimatyzacja to także osuszanie i oczyszczanie powietrza w aucie gdy jest ono pełne wilgoci. Aby pozbyć się przykrych zapachów wskazane jest jej odgrzybienie przynajmniej raz na rok.

Chłodzenie wnętrza samochodu w lecie jest okupione większym zużyciem paliwa, z powodu dodatkowego obciążenia silnika przez kompresor klimatyzacji. Aby zwiększyć skuteczność działania klimatyzacji i ułatwić pracę kompresora trzeba skorzystać z funkcji obiegu wewnętrznego powietrza. W aucie będzie chłodniej i zużyjemy mniej paliwa.

Z Innym problemem spotykają się właściciele aut wyposażonych w klimatyzację automatyczną, która sterowana elektronicznie dąży do jak najszybszego ochłodzenia wnętrza pojazdu. Gwałtownie działające nawiewy dla wielu osób są uciążliwe i mogą być nawet przyczyną przeziębienia. Dla tych którzy woleliby aby nadmuchy działały wolniej, zalecamy zmienić ręcznie ustawienia klimatyzacji zmniejszając siłę nawiewu, jego kierunków czy też nawet zmienić temperaturę. A kiedy temperatura wnętrza będzie zadowalająca można powrócić do ustawień automatycznych.