Home » Serwis » Wymiana oleju silnikowego

Wymiana oleju silnikowego

Dla utrzymania silnika w długotrwałej kondycji bardzo ważny jest odpowiedni dobór oleju silnikowego, jego terminowe wymiany, oraz utrzymanie przez cały czas eksploatacji odpowiedniego poziomu.

Olej silnikowy oprócz najważniejszej funkcji jaką jest obniżenie tarcia miedzy współpracującymi elementami silnika, odbiera również pewne ilości ciepła wytwarzane przez silnik. Olej silnikowy pracuje w trudnych warunkach mechanicznych i temperaturowych, zanieczyszczają go produkty spalania i tarcia i z racji utraty w czasie swoich właściwości należy go wymieniać według zaleceń Suzuki. Jeśli w porę go nie wymienimy ma tendencje do gęstnienia, co zdecydowanie utrudnia uruchomienie silnika w okresie zimowym.

Olej silnikowy producenci zalecają wymieniać raz w roku w przypadku mniejszych przebiegów, lub co 15 000 km gdy jeździmy więcej. Dobieramy je na podstawie norm zalecanych przez Suzuki, biorąc pod uwagę model, typ i stan techniczny silnika oraz przebieg samochodu. Wymianę oleju można połączyć z przeglądem w naszym serwisie.

Aby ustrzec się przed kosztownymi usterkami silnika proponujemy Państwu regularne wymiany oleju silnikowego, w razie potrzeby zapraszamy w każdej chwili.