Home » Serwis » Wymiana rozrządu

Wymiana rozrządu

Wykonujemy wymiany: kompletnych rozrządów, pasków, łańcuchów, rolek, pomp wody, napinaczy, płyn chłodniczy i uszczelniacze.

Układ rozrządu w silnikach za pośrednictwem zaworów zajmuje się doprowadzaniem paliwa do cylindrów i usunięciem spalonego produktu. Dla utrzymania silnika w długotrwałej kondycji bardzo ważna jest znajomość zasad obsługi serwisowej rozrządu, który pracuje w trudnych warunkach mechanicznych i temperaturowych i jeśli nie zostanie wymieniony według zaleceń Suzuki może spowodować bardzo poważne uszkodzenie silnika: głowicy, zaworów, tłoków. Prowadzi to do bardzo kosztownych napraw, które często kończą się wymiana silnika. Należy szczególnie brać pod uwagę ilość kilometrów przejechanych na danym komplecie rozrządu, okres czasu w jakim był on eksploatowany i trudne warunki eksploatacji do których zalicza się również warunki miejskie.

Zdarza się, że Klienci pytają nas o cenę wymiany paska rozrządu porównując z ceną oferowaną przez inne warsztaty. W tym przypadku nie chodzi tu o wymianę samego paska rozrządu jak robią to inne warsztaty i nazywają to wymianą rozrządu. Prawidłowo przeprowadzony proces wymiany rozrządu powinien polegać na wymianie również innych elementów jak rolki, napinacze, płyn chłodniczy, a szczególnie pompa wody gdy jest wspólnie napędzana. Cena za tak wykonana usługę musi być wyższa, a naprawa będzie wykonana zgodnie z normami producenta.

Po zakupie używanego auta kiedy nie wiemy jaka jest jego historia i nie jesteśmy pewni kiedy był rozrząd wymieniany, bezpiecznie jest go od razu wymienić.

W naszym serwisie wykonacie państwo wymianę rozrządu z zachowaniem wszelkich niezbędnych wymogów producenta – zapraszamy.