Home » Serwis » Wymiana tarcz, klocków, układ hamulcowy

Wymiana tarcz, klocków, układ hamulcowy

Wykonujemy wymiany klocków i tarcz hamulcowych, szczęk, bębnów, cylinderków i przewodów hamulcowych, linek hamulca ręcznego, płynu hamulcowego, pomp hamulcowych, wykonujemy naprawy zacisków i czyszczenie elementów.

Układ hamulcowy odgrywa szczególna rolę dla bezpieczeństwa podróżujących. Uważamy, że bezpieczeństwo zależy w dużej mierze od naszej uwagi i każde odstępstwo od normalnego zachowania się układu hamulcowego powinno nas zaniepokoić i spowodować wizytę w naszym serwisie.

Standardowo w czasie każdego przeglądu i weryfikacji układu hamulcowego sprawdzamy grubość okładzin ciernych klocków i tarcz hamulcowych oraz czy spełniają one normy producenta. Konsekwencją zbyt cienkich okładzin jest ich pękanie, co stwarza duże niebezpieczeństwo w czasie jazdy. Przy wymianach tarcz i klocków hamulcowych obowiązują pewne zasady których należy przestrzegać. Aby zapewnić równomierną siłę hamowanie na kołach i większą trwałość tarcz hamulcowych należy je wymieniać parami razem z klockami.

Aby tarcze i klocki starczały nam na dłuższy okres czasu warto zwrócić uwagę na nasz styl jazdy, jak często układ jest przeciążany, jak często bardzo ostro hamujemy i czy nie zdarza się czasami, że zapomnimy zwolnić hamulec ręczny. Szkodliwy dla okładzin ciernych jest również wjazd w głębszą kałużę po bardzo ostrych hamowaniach, gdy układ jest mocno rozgrzany.

Płyn hamulcowy ze względu na pochłanianie wilgoci i związaną z tym utratę własności należy wymieniać co dwa lata.

Aby ustrzec się przed większymi usterkami układu hamulcowego zalecamy Państwu systematyczne przeglądy wykonywane raz na rok lub co 15 000km.

Gdy przydarzy się Państwu niespodziewany defekt układu hamulcowego zapraszamy w każdej chwili.