Home » Warto Wiedziec » Czy skorzystamy kupując używane Suzuki
auto używane

19

mar

Czy skorzystamy kupując używane Suzuki

Trudną decyzję o zakupie używanego auta dobrze jest podejmować z ołówkiem i kalkulatorem w ręku.

Nie od dziś wiadomo, że piękne nowe auto zakupione w salonie jest spełnieniem marzeń każdego kierowcy, jednak kiedy zaczynamy liczyć straty na wartości jakie osiąga nowy samochód po roku, po 2, 3, 4 latach weryfikujemy swoje marzenia i zaczynamy szukać auta używanego. Należy brać pod uwagę fakt, że już bezpośrednio po zakupie w salonie tracimy około 20 % a w ciągu 3, 4 lat minimum 50% ceny początkowej auta. Oczywiście są to dane bardzo przybliżone a spadki będą różniły się w zależności od grupy cenowej do której należy zakupiony model. Generalnie rzecz biorąc, większe procentowe spadki na wartości dotyczą aut droższych. Później w następnych latach spadki cen są mniejsze i cena auta stabilizuje się. Wiele osób, które próbowało sprzedać po kilku latach auto kupione w salonie myślało, że uzyska korzystną cenę i zainwestuje ponownie w nowe auto, jakież jest jednak ich rozgoryczenie gdy dowiadują się że ich samochód stracił aż tak wiele na wartości.

Taki stan rzeczy przyczynił się do poszukiwania przez Klientów aut 3, 4 letnich jak również i starszych, gdyż jest to bardzo korzystne finansowo i można zaoszczędzić 20, 30 tysięcy zł a nawet więcej.

Wiele osób korzysta z naszej oceny wiedząc, że oprócz sprawdzenia stanu technicznego auta, pozna ewentualne koszta późniejszych napraw, oraz że dzięki temu zaoszczędzone kwoty starczą na wiele lat eksploatacji i nie zostaną do końca wyczerpane.

Ważne jest, żeby w momencie zakupu wziąć pod uwagę, że jest to auto używane i mogą zdarzyć się naprawy i powinno się przewidzieć na to odpowiednie środki.

Kupując auto używane można bardzo skorzystać, jednak aby dobrze wybrać oceń je w naszym serwisie.