Home » Warto Wiedziec » Skontroluj używane Suzuki przed zakupem
auto używane

15

kwi

Skontroluj używane Suzuki przed zakupem

Kontroli naszej podlega sprawdzenie grubości powłoki lakierniczej, komputerowa ocena układów elektronicznych, oraz ocena stanu mechanicznego auta.

Sprawdzenie grubości powłoki lakierniczej ujawnia elementy nadwozia które były lakierowane, dostarcza informacji czy naprawa lakiernicza była wykonana właściwie (czy też szpachla). Jeśli auto miało wypadek sprawdzamy czy nie została naruszona bardzo istotna dla bezpieczeństwa geometria układu jezdnego, oraz strefy bezpieczeństwa, czy były uszkodzone podłużnice, słupki, progi i płyta podłogowa. Ocena komputerowa dostarcza informacji o błędach stałych i sporadycznych zapisanych w pamięci komputerów i ewentualne koszty naprawy. Ocenie stanu mechanicznego auta poddajemy silnik, stopień jego zużycia, wycieki, zwieszenie, układ kierowniczy i inne elementy mechaniczne. W ocenie postępujemy metodyczne sprawdzając na koniec stan zużycia opon, szukamy rys na lakierze, szybach, lusterkach, reflektorach, i innych drobnych uszkodzeń które mogą w przyszłości narazić Klienta na koszty. Zawsze ocenę kończymy raportem, który na życzenie Klienta może zawierać oszacowanie kwoty jaką trzeba będzie wydać aby auto było sprawne.

Wejście Polski do Unii Europejskiej w znacznym stopniu ułatwiło import samochodów. Stały się one bez trudu dostępne co w połączeniu z autami pochodzącymi z naszego rynku stworzyło bogatą ofertę dla Klientów. Obserwatorzy rynku w początkowym okresie nie przypuszczali, że masowy import tak dotkliwie obniży popyt na nowe samochody. Jednak okazało się, że chętnie zaczęły być kupowane zarówno auta starsze i tanie jak i wysokiej klasy w cenach aut nowych niższej klasy powyżej 40 tys. złotych. Wyjaśnienia tej tendencji można doszukiwać się zarówno w braku wystarczających środków finansowych, jak i w opinii Klientów o nieopłacalności kupna nowego auta.

Dlatego też rozwiązaniem dla Klientów jest poszukiwanie samochodów w Internecie i w komisach samochodowych, których powstała w ostatnich latach cała masa. Auta te są bardzo ładnie wyeksponowane i zachwalane przez sprzedawców. Czasami można takim autem odbyć jazdę próbną, zajrzeć pod maskę, posłuchać jak silnik pracuje i obejrzeć czy ładnie prezentuje się powłoka lakiernicza, jednak to jest niewystarczające, nie wszyscy klienci potrafią ocenić przydatność wybranego auta w dalszej eksploatacji.

Wieloletnie doświadczenie serwisowe naszych pracowników umożliwia zaoferowanie usługi oceniającej stan techniczny aut używanych przed zakupem. Korzystają z niej niejednokrotnie nasi Klienci, gdyż wiedzą, że jest wiele elementów które należy sprawdzić, aby wybrać odpowiedni egzemplarz i podjąć następnie trafną decyzje o zakupie. A należy brać pod uwagę fakt, że najistotniejszy jest stan techniczny auta poddawanego w danej chwili ocenie, i wszelkie informacje dostarczane przez sprzedawcę jak historia pojazdu, książka serwisowa itd. powinno się skonfrontować z naszą oceną aby nie zostać oszukanym. Należy brać pod uwagę realność przebiegu auta dla danego rocznika, i jeśli jest on duży powinny być wyliczone korekty obniżające cenę. Nie obawiajmy się natomiast zapłacić relatywnie więcej za auto będące w bardzo dobrym stanie technicznym i z niskim przebiegiem.

Są sytuacje kiedy odradzamy kupno kontrolowanego auta, pomimo atrakcyjnej ceny wynegocjowanej przez Klienta. Z drugiej strony są też miłe sytuacje kiedy cena i auto są okazją dla kupującego.

Uważamy że duży wydatek jaki ponosi się przy zakupie, warto zabezpieczyć kontrolując auto w naszym serwisie.